⚙️Apie ką ši tematika?
Įsivaizduokite pasaulį, kuriame vertingiausias turtas yra ne pinigai, o jūsų dėmesys. Sveiki atvykę į dėmesio ekonomiką - naują realybę, kurioje verslo modeliai sukasi aplink vienintelį tikslą: pagauti ir išlaikyti jūsų dėmesį!
Šiandien mūsų smegenys yra bombarduojamos informacijos srautu, kuris šimtais ar tūkstančiais kartų viršija žmogaus gebėjimą ją apdoroti. Todėl mūsų dėmesys tapo deficitiniu ištekliumi, už kurį įnirtingai kovoja didžiosios technologijų kompanijos.
Ar kada nors pagalvojote, kodėl socialiniai tinklai yra nemokami? Nes jūs nesate vartotojas - jūs esate produktas. Jūsų dėmesys yra parduodamas reklamuotojams už milijardus dolerių.
Dėmesio ekonomika keičia ne tik verslą, bet ir mūsų protą. Nuolatinis naujienų srautas ir pranešimai sukuria priklausomybę nuo dopamino, verčiančią mus nuolat tikrinti telefonus.
Tačiau ar tikrai norime gyventi pasaulyje, kur mūsų mintys ir laikas yra pardavinėjami aukcionuose? Galbūt atėjo laikas permąstyti savo santykį su technologijomis ir susigrąžinti savo dėmesį?
Šiame seminare kalbėsime apie visa tai, pradėdami nuo to kas yra dėmesys bei dėmesio ekonomika. Kokie tyrimai daromi, kiek pažengusi ši nauja tyrimų sritis bei jos taikymai mūsų realiame gyvenime. Panagrinėsime ne tik dėmesio ekonomikos veikimo būdus, o ir kaip gyventi šiame dėmesio deficito laikmetyje, išlaikant vidinę fizinę, protinę ir dvasinę pusiausvyrą.
⚙️ Su kokiais klausimais susijusi ši tema?
Kas yra dėmesys ir kas yra koncentracija?
Kokie dėmesio/koncentracijos lygiai ir jų požymiai?
Kokie negebėjimo valdyti dėmesį požymiai ir pasekmės?
Kodėl dėmesys yra svarbus? Ką suteikia gebėjimas jį efektyviai naudoti...?
Ar dėmesio kokybę ir intensyvumą įtakoja mityba ir gyvenimo būdas?
Ar tai prigimtinė savybė ar gali būti išlavinama?
Ar dėmesingumas priklauso nuo dėmesio objekto?
Su kokiais mentaliniais procesais susijęs dėmesingumas?
Kaip suplanuoti dieną, kad kuo produktyviau išlaikyti dėmesį?
Kas labiausiai blaško dėmesį ir koncentraciją?
Kokios taisyklės padeda išlaikyti dėmesį, jį naudingiau panaudoti ir kai reikia sukoncentruoti (sufokusuoti)?
Ar dėmesį galima universalia prasme suprasti kaip entropiją/negentropiją?
Ką medicina sako apie dėmesio ir koncentracijos sutrikimo biomechanizmus?
Ką sako Pasaulinė sveikatos organizacija, kokia statistika?
Kokie mentaliniai ar psichiniai procesai sukelia dėmesio nuovargį, kai neina sukoncentruoti dėmesio?
Išsiblaškymas, informacinis triukšmas, prioritezavimas...
Kokie etapai rekomenduojami dėmesio ištekliui didinti? Kokios praktinės sistemos tam naudojamos?
Kaip dėmesys susijęs su kūrybiškumu?
Pastaba: stovyklos metu ieškosime atsakymų į šiiuos ir kitus klausimus.
⚙️ Koks visos savaitgalinės stovyklos veiklaraštis (programa)?
Šeštadienis
iki 10 val. Renkamės TuoTuEsi sodžiuje
~10-11 val. Bendras ratas prie Ąžuolo/aukuro ir susipažinimas [Vilma, Vaidas ir Darius]
~11-13.30 val. Seminaras ‚ Dėmesio ekonomika: kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp skaitmeninių dirgiklių ir sąmoningo gyvenimo?‘ [Darius]
~13.30-14.30 val. Pietūs
~14.30-15 val. Kontempliatyvus pasivaikščiojimas [Darius]
~15-16.30 val. Jogos asanos [Vaidas ir Vilma] /arba akustinis Tibetietiškų dubenų masažas [Tatjana]
~17-18 val. Vakarienė
~18-22.30 val. Holistinė pirtis [Darius]
~23-7 Nakvynė
Sekmadienis
~7-8 val. Kėlimasis, rytinė arbata [Vilma ir Vaidas]
~8-10 val. Jogos asanos, satsangas ir meditacija [Vilma ir Vaidas]
~10-11 val. Pusryčiai
~11-12.30 val. Aplankymas Berzgainių piliakalnio arba Idealistų būstinės sakralinių statinių šventovės [Darius]
~13-14 val. Refleksija dėmesio ekonomikos tematika [Darius, Vilma ir Vaidas]
~14-15 val. Uždarymo ratas ir atsisveikinimas [Darius, Vilma ir Vaidas]
16-20 val. Holistinė pirtis [Darius] (jeigu būtų poreikis tiems, kurie netilptų Šeštadienio pirtyje)
Pastaba: programa bus tikslinama.
⚙️ Seminarą ves
dr. DARIUS PLIKYNAS
Pasaulietinė profesinė veikla yra mokslinė tiriamoji ir pedagoginė (VU). Moksliniai tyrėjimai yra daugiadisciplininiai, apjungiantys socialinių, fizikinių ir technologijos mokslų kryptis, kurios apima, bet nėra apribotos individualių kognityvinių ir grupinių socialinių procesų modeliavimu, naudojant kompiuterinio intelekto metodus, agentais paremtas imitacines sistemas, neuromokslą, fizikos metodus, sudėtingumo teoriją, paskirstytas kognityvines sistemas, socialinius tinklus ir pan., žr. asmeninė akademinė svetainė.
Kita ilgalaikė veiklos sritis - joga, kuria pradėjau domėtis nuo 2002 m., o 2005 m. buvau inicijuotas į Bharati Himalajų jogos tradiciją, jos gilią išmintį ir praktikas Indijoje, JAV bei Lietuvoje. Be to, domėjausi šiais išminties šaltiniais: Advaita Vedanta, Kašmyro šaivizmu, Jnana joga, monoteizmu, hermetizmu, panteizmu, antropoteosofija, į vertybes orientuota psichologija, šiuolaikinio mokslinio pažinimo paralelėmis (per kvantinę fiziką, kompiuterinį intelektą ir t.t.). Siekiau darnos tarp vidinio ir išorinio žinojmo bei atjautos, esant betarpiškoje jungtyje (jogoje) tarp individualios ir Universalios sąmonės. Prigimtinė tylos ir ramybės būsena ypač sustiprėja susikurtoje TuoTuEsi (TatTvamAsi) sodybos erdvėje.
VILMA KAŠKONAITĖ - DEKSNIENĖ. Sertifikuota jogos mokytoja, 21 metų patirtis klasikinės jogos filosofijos, teorijos ir praktikos mokymuose. Sertifikuota emocinio intelekto lavinimo instruktorė ir lektorė (LSP Limbic Performance System). Sertifikuotas profesionalus koučingo specialistas (ICU). Jogos centro SOHAM viena iš įkūrėjų. Geštalto psichoterapijos praktikė (Vilniaus Geštalto institutas).
⚙️ Apie renginio vietą
Kviečiame jus į nepamirštamą nuotykį mūsų kaimo sodyboje, kur galėsite patirti tikrą lietuvišką kaimą be jokių idealizuotų efektų!
Mūsų "Sodžiaus SPA" siūlo unikalią galimybę atitrūkti nuo jūsų išlepinto miestietiško gyvenimo ir panirti į autentišką Gamtos glėbį. Čia nėra vietos jūsų išmaniesiems telefonams ar plaukų džiovintuvams - tik jūs ir motulė Gamta!
Bet nesijaudinkite, brangieji - mes nesame barbarai. Jums nereikės miegoti ant šieno ar praustis upėje (nebent to labai norėsite). Mūsų "prabangos paketą" sudaro:
Vidaus biotualetas - jokių naktinių pasivaikščiojimų į krūmus!
Pirtis - kur galėsite nusiplauti visas miesto dulkes ir rūpesčius.
Šiltas maistas - jokių laukinių uogų rinkimo ar grybavimo (nebent patys to užsimanytumėte).
Miegojimo vietos pirkioje, pirtelės palėpėje ar šventstogio Ramuvio II aukšte - pasirinkite savo nuotykio lygį!
Taigi, jei norite patirti tikrą kaimą, bet bijote, kad jus paliks miško glūdumoje, nebijokite! Mes pasirūpinsime, kad jūsų "išgyvenimo" patirtis lietuviškame kaime būtų kuo patogesnė. Atvykite ir pamatykite, kad gyvenimas be "Instagram" ar kitų medijų gali būti tikresnis ir net įdomesnis!
P.S. Nepamirškite pasiimti savo geriausių guminių batų ir nerealistiškų lūkesčių - jie čia labai pravers! :)
**********
O jeigu rimčiau, tai stilizuota ir idealizuota aplinka dažniausiai atitraukia mūsų dėmesį nuo esminių dalykų ir tarsi saldus nektaras prijaukina prie tariamų patogumų ir užmigdo mūsų sąmoningumą. TuoTuEsi sodžiaus aplinka skirta betarpiškam ryšiui su Gamta tokia kokia ji yra (priimant viską ir neatmetant nieko), vengiant išlepinančių idealizuoto komforto sąlygų, kurios dirbtinai atitolina mus nuo stichijų ir uždaro į dvasinį šiltnamį.