Amatų ir mainų ir šventė 2023

Karališkių kaimo senoviniame sodžiuje, Rugpjūčio 12-13 d., 2023

Muzikinis fonas, kad būtų smagiau skaityti (veikia tik ant PC):

Ernestina.mp3

Video pristatymas

Amatukai amatai_1.mp4

Trumpai apie šventę

Kviečiame atvykti žmones besidominčius tradiciniais amatais bei rankų darbo dirbiniais, ekogyvenviečių ir giminės sodybų gyventojus, apylinkių gyventojus ir visus, kuriems nesvetimos tradicijos, amatai, savišvieta bei darnus ir sveikas gyvenimo būdas Gamtoje. Šventės pagrindinis tikslas – kūrybiniai mainai patirtimi, dirbiniais, žiniomis bei darnaus gyvenimo išmintimi, ramiai ilsintis natūralioje senoviško sodžiaus aplinkoje. Į šventę savo patirtimi atvažiuos pasidalinti keliasdešimt amatininkų, tautodailininkų bei savišvietos lektorių. Tad kviečiame ir šeimas su vaikais atvykti šį savaitgalį turiningai bei aktyviai pastovyklauti.  


Šeštadienis

MUGĖ ir AMATŲ PRISTATYMAI

Amatininkai demonstruos savo dirbinius bei pristatys paties amato ypatumus. 

Lankytojams bus galimybė bendrauti su amatininkais, išbandyti pačius amatus.


Sekmadienis

MUGĖ ir SAVIŠVIETOS PRISTATYMAI

Kviestniai lektoriai pasidalins savo žiniomis ir patirtimi įvairiomis temomis, pvz., sveikatingumas, sveika mityba, gamtinė žemdirbystė, ekogyvenviečių plėtra, jogos praktikos ir pan. 

Vyrų/Moterų ratai atvers subtilią, nuoširdžią erdvę skleistis tikram, prigimtiniam vyriškumui ir moteriškumui.


Vaikams: abi dienas vyks vedami edukaciniai užsiėmimai.


ŠIEMETINĖS NAUJIENOS:

Šeštadienio veiklos (08 12 d.)

Šeštadienį šventės atidarymas 10.00 val. Vyks mugė, amatų pristatymai bei kūrybinis poilsis dideliems ir mažiems seno kaimo sodžiuje. Darnos su Gamta dvasioje sieksime dalintis ir mokytis vieni iš kitų. 

Šventės metu bus pristatomi įvairūs amatai – šiaudmolinių namų statyba, natūralių pieno produktų ruošimas, ekologiškas daržovių auginimas, duonos kepimas pečiuje, medžio drožimas, audimas, siuvimas, žolininkystė, natūrali bitininkystė, sveika mityba, visavertis (holistinis) vaikų auklėjimas ir mokymas, pynimas, verpimas, sodnų darymas, metalo dirbiniai, odos dirbinių pristatymas ir kt. 

Bus galimybė ne tik stebėti amatininkų pristatymus, bet taip pat patiems išbandyti amatus. 

Vakaronė vyks prie kaimo ąžuolo su dainomis. 

Taip pat numatytos sveikatingumui skirtos kaimiškos pirtelės procedūros (reikalinga išankstinė registracija už padėkos auką).

Daugiau informacijos, žr. veiklaraštyje.

Sekmadienio veiklos (08 13 d.)

Sekmadienį vyks įdomūs diskusijų-pristatymų rateliai įvairiomis aktualiomis temomis, pvz., maistas gyvenimui, sveika mityba, garsų terapija, moterų ir vyrų ratai, permakultūra, gyvenimo mandalos, jogos praktikos, prigimtinis kvėpavimas ir kt. 

Taigi, Sekmadienis skirtas saviugdai ir savišvietai ilsintis ramiai Gamtoje. 

Vyks ir amatininkų dirbinių mugė. 

Abi dienas vyks vedami užsiėmimai suaugusiems ir vaikams, galima bus pajodinėti su arkliu ir pasivažinėti vežimaičiu.

Daugiau informacijos, žr. veiklaraštyje.

Veiklaraštis

Preliminarus veiklaraštis pagal praeitų metų pavyzdį. Liepos pradžioje bus jau suderintas su amatininkais ir lektoriais galutinis variantas. 

Svečiams

Taigi, kviečiame atvykti visai dienai arba dviems (su nakvyne). Pagal numatytą veiklaraštį abi dienas bus didelis pasirinkimas įvairių veiklų, amatų pristatymų, savišvietos paskaitų ir pan. Tikrai surasite galimybę dideliame sodžiuje ramiai pailsėti ar kartu dalyvauti amatų ar saviugdos užsiėmimuose. Šią šventę ypač pamėgo šeimos pasiilgę tikrumo, natūralumo ir tiesiog ramaus atokvėpio natūralioje Gamtoje, kartu patiriant dideliems ir mažiems įdomių užsiėmimų bei dvasiškai praturtinančių mainų.   

Dalyvio registracija vyks vietoje - atvykus vienai dienai 15€, o dviems dienoms 25€. Nemokamai: vaikams iki 5 m. ir palapinės vietai. Didesnėms šeimoms (virš 4 žmonių) paprašykite registratūroje šeimyninės 20% nuolaidos. 

Nakvynė svečiams numatyta savo palapinėse ar nuosavose transporto priemonėse. 

Kviečiame Šeštadienį prie bendro stalo pietums atsivežti ir draugiškai pavaišinti kitus savo daržo gėrybėmis. Nepamirškite pasiimti savo indus (puodelį, dubenėlį, šaukštą/šakutę). Propaguojame sveiką gyvenimo būdą. Tad yra nepageidaujami alkoholis ir rūkymas. 

Šventę organizuojame bendruomeniškai, savitarnos principu, tad esate kviečiami patalkinti rengėjams. 

Mylime gyvūnus, tačiau dėl bendros tvarkos prašome juos prižiūrėti arba palikti namuose.

Amatininkams

Kviečiame šį savaitgalį pasidalinti savo dirbiniais, patirtimi ir žiniomis bei ramiai pailsėti senoviniame sodžiuje, toli nuo miestų šurmulio. 

Ankstesnė šios Šventės organizavimo patirtis rodo, kad ji orientuota labiau ne tiek į miestų šurmulį, o į ramų poilsį natūralioje Gamtoje, kartu vykstant savišvietai, edukacijoms, patirčių ir žinių mainams. Mes ypač raginame atvykti tradicinius amatininkus, kurie gali ir nori pasidalinti savo amato patirtimi (pristatymas 1 val.) ir šventės eigoje pademonstruoti žmonėms amato subtilybes. 

Amato registracijai, jei su pristatymu, tai už vietą mokesčio nėra, o jei be pristatymo, tai už vietą po 30€ (galima būti vieną arba dvi dienas). Jūsų vaikams iki 5 m. nemokamai, o vyresniems vaikams ar antroms pusėms 50% nuolaida (po 15). Nakvynė savo palapinėse ar transporto priemonėse. Vieta jums bus parinkta suderinus su rengėjais. Reikėtų turėti savo staliuką ir pageidautina pavėsinę. Vietų skaičius po centrinės pavėsinės stogu yra ribotas. Kviečiame dalyvauti įvairesnių tradicinių amatų atstovus.

Amatininkus kviečiame paaukoti savo rankų darbo dirbinėlį viktorinos prizams bei aukcionui, taip pat skatiname amatininkų tarpusavio mainus.  

Amatininkų išankstinė registracija vyksta šiuo adresu (https://forms.gle/QJoqrQARwEDm3zQ67); kontaktai Neringos tel. 8 648 36304 ir Aldonos tel. 865035508. Vietų skaičius ribotas, tad prašome kuo anksčiau registruotis! 

Savanoriams ir pagalbininkams

Labai laukiama savanorių pagalba ruošiantis šventei ir jos metu! 

Jūsų talka reikalinga registratūroje, tvarkant aplinką, prižiūrint vaikus bei tvarką ir pan. 

Nakvynė savo palapinėse, o šeimoms su mažamečiais vaikais rezervacija nakvynei po stogu (vietų skaičius ribotas, skambinti tel. 862095101, Darius). Vaikams iki 5 m. nemokamai, o vyresniems vaikams ar antroms pusėms registracija su 50% nuolaida (po 15€). 

Savanorių ir pagalbininkų veiklą kuruoja Aldona Matonytė (tel. 865035508).

Maistas

Svečiams ir amatininkams bei jų šeimos nariams galima naudoti savo maistą arba už prieinamą kainą jo vietoje įsigyti.  

Sodyboje skatinama vegetarinė mityba.

Šeštadienį pietums kviečiame daryti suneštinį bendrą stalą - dalintis savo užaugintu ir paruoštu maistu.  

Atsivežkite savo stalo indus (dubenėlis, puodukas ir stalo įrankiai).

Šeštadienį bus galima pasivaišinti trobos sename pečiuje iškepta kaimiška duona, pyragais bei natūralaus pieno gaminiais.

Kontaktai

Darius tel. +370 620 95101, dplikynas@gmail.com; 

Neringa tel. +370 648 36304, nerimkutes@gmail.com; 

Aldona tel. +37065035508, aldmato@yahoo.pl

Kaip atvykti

Bendrarengėjai

TuoTuEsi etnografinis sodžius

Giminės sodybų asociacija

Visi dėl visų asociacija


Kviečiame jungtis prie šventės rengėjų ir kurti ją kartu! 

(kontaktas tel. 862095101, Darius)

Tapk renginio rėmėju

( Plikynas Darius, b/s LT047044060006395721, paskirtis: parama Amatų ir mainų šventei)


Laukiame visų, didelių ir mažų!