Savanorystė ir talkos


Savanorystės sąlygos ir galimybės:

Jeigu Jums jau atgriso miestas ir norite pabėgti nuo stresų, tai kaimo ramybė, gaivus oras, pirminiai poreikiai ir aktyvi veikla Gamtoje, tvarkant bei puošiant sodžių, yra tai ko Jums reikia aplinkos pakeitimui, protinės/nervinės įtampos sumažinimui, organizmo atsistatymui bei dvasinei pusiausvyrai. Dėmesio: sodyboje nepageidaujamas alkoholio, rūkalų ar kitų svaigalų naudojimas. Ši erdvė skirta sąmoningumui, sveikatingumui ir ramybei.

Apgyvendinimas pagal sezoną palapinėse ar sodžiaus trobesiuose nuo 2 iki 14 parų. Jūsų savanorystės pagalba apimtų bent 5 val. per parą darbo laiką. Pagalbinė veikla sodžiuje pagal sezoną: aplinkos ir trobesių tvarkymas, žolės pjovimas, lapų grėbimas, pirtelės valymas, sodo ir daržo priežiūra, bičių priežiūra, darbai su mediena, malkų skaldymas, papuošimų darymas ir pan. Maistą ruoštis galima (trobos ar lauko virtuvėlėje). Miegoti galima atskirai palapinėse arba troboje (yra miegoijimui skirti čiužiniai). Talkininkams karts nuo karto bus iškūrenama pirtelė.

Priklausomai nuo sezono laisvu laiku jūs galėsite ramiai ar aktyviai ilsėtis, važinėti dviračiu, bėgioti, plaukti, žaisti stalo tenisą ar lauko tinklinį, atlikti jogos, meditavimo ar kitas praktikas. Šalia pirtelės yra 12 arų tvenkinys, pavėsinė su lauko virtuve, vaikų žaidimo erdvė po beržu, sportavimo erdvė po egle ir kt. Yra trumpesni (0.5; 1.5; 3 km) ir ilgesni (8; 10; 18 km) maršrutai pasivaikščiojimui ir žygiams po gražias apylinkes. Yra puiki vakarojimui vieta prie įspūdingo kaimo ąžuolo su aukuru ir laužaviete. Taip pat berže 8 metrų aukštyje yra nakvynei ar meditavimui po atviru dangumi skirta vieta.

Lankytinos vietos apylinkėje: įspūdingas kaimo ąžuolas (70 m), Ukmergės raj. aukščiausia kalva (800 m), 3000 m. senumo Pilionių piliakalnis (6 km), Kazliškių malūnas (6 km), Makio ež. poilsiavietė (9 km), Laukėnų telmologinis draustinis (5 km), Antropoteosofijos būstinė (10 km). ir kt. Taip pat yra apie dešimt Želvos krašto pažintinių maršrutų (26MB).

Kviečiamos talkos:

Artimiausios talkos:

2022 10 22

...

Talkos dažnaiusiai reikalingos prieš renginius ir šventes bei po jų. Po talkos sodžiaus šeimininkas dažnai kviečia pasipirtinti vedamose pirtelės procedūrose, o kas nori ir pernakvoti.

Kontaktui: Darius, tel. 862095101.